04 10 2008

КРЕДИТ НА ЖИТЛО В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХУ 2003 році більшість великих фінансових установ стали активно розвивати програми кредитування купівлі житла. У результаті, за рік сума виданих населенню кредитів збільшилась у декілька разів. Кредити на купівлю житла називаються іпотечними, тобто такими, що видаються під заставу нерухомості. Причому позичальник може надати в заставу не лише ту квартиру, яка в нього є на момент отримання кредиту, а й ту, яку він збирається придбати за рахунок кредиту. Сума іпотечного кредиту не може бути меншою 5 тисяч у. о., та не може перевищувати 70 відсотків вартості придбаного житла. Кредит видається не менш ніж на 5 років, протягом першого року відсоткова ставка змінюватись не може.


Звісно, головною умовою видачі кредиту є гарантія його повернення. Тому насамперед кожен банк цікавиться інформацією про клієнта. При ухваленні рішення щодо надання кредиту враховуються такі фактори: вік; постійне місце роботи та стабільний заробіток (тут же оцінюються перспективи кар’єрного росту позичальника, його освіта, а також надійність компанії, у якій працює позичальник); прибутки – не враховуються прибутки, що видаються «у конвертах»; витрати (вивчаються фінансові зобов’язання клієнта – це, наприклад, комунальні платежі (в тому числі й за житло, що купується за рахунок кредиту), послуги зв’язку, страхові платежі, витрати на освіту тощо). Відповідно до стандартів, кредит не видається, якщо загальна сума щомісячних зобов’язань перевищує половину, а то й 40% доходів за цей період.
До речі, якщо ви спробуєте повернути банківський кредит раніше встановленого терміну – майте на увазі, що протягом першого року дострокове погашення кредиту взагалі не дозволяється, а надалі банк за це вправі встановити штрафні санкції для позичальника.

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply