04 14 2008

Отримати пiльговий молодiжний кредит на житло в Києвi практично неможливо

Категорія: СтаттіЯк повідомляє radio.kiev.fm:

Пiльговi програми майже припинили фiнансуватися, стверджує начальник Управлiння у справах сiм’ї та молодi КМДА Сергiй Березенко. Черга на отримання кредиту настiльки велика, що молодi сiм’ї розчаровуються у можливостi в такий спосiб придбати власне житло.

Тему дослiджувала Ольга Шеремет.

Панi Наталi пощастило – їй вдалося отримати пiльговий кредит на житло за схемою молодiжного кредитування. Проте таких щасливчикiв небагато, зiзнається жiнка. Молодi подружжя вiдлякує перспектива тривалого збору довiдок та безкiнечного очiкування.

«Найголовнiша проблема – це, як свiдчить досвiд, стати на чергу i дочекатися квартири. Оскiльки, грошей на такi квартири видiляють дуже мало, а охочих придбати таке житло збiльшується щороку в десятки разiв. Тому молодi люди не можуть дочекатися, якщо тобi 35 рокiв – тебе автоматично знiмають з такої черги»

Схема отримання пiльгового кредиту справдi є досить складною, зiзнається начальник Управлiння у справах сiм’ї та молодi мiськдержадмiнiстрацiї Сергiй Березенко. У столицi вiдповiднi програми дiють, проте без загальнодержавної пiдтримки та створення у Києвi регiонального вiддiлення Фонду молодiжного кредитування проблеми не вирiшити, вважає Сергiй Березенко. Цього року пiльговi житловi кредити отримали понад 600 молодих сiмей, а черга десятитисячна.

«Сьогоднi квартири отримують люди, якi стоять на черзi з 1976 року. Молодiжне кредитування абсолютно обмежене i не достатньо ефективне. Необхiдно дiйсно вилучати МЖК, ми пропонуємо на гривню коштом мiста, МЖК має вiдповiдати гривнi з державного бюджету»

Як повiдомили у Фондi молодiжного кредитування пiльговi кредити молодi сiм’ї у Києвi таки отримують. I для цього навiть не потрiбно стояти на квартирнiй черзi. Банк компенсує облiкову ставку Нацбанку України – 8,5 %. Проте у 2006 роцi такi кредити отримали лише 41 київська родина. У 2006 програму було призупинено, пояснює прес-секретар Фонду молодiжного кредитування Наталiя Фольовчук.

«Нажаль, в 2006 роцi було недостатньо фiнансування, тому була певна заборгованiсть перед цими позичальниками, якi взяли кредит. I ми не мали права видавати новi кредити. В цьому роцi ситуацiя полiпшена i ми плануємо такi кредити (по частковi компенсацiї) надавати з червня мiсяця»

А мiська влада бачить кiлька шляхiв вирiшення „житлової проблеми” для молодих київських сiмей. Це фiнансування пiльгових програм на 50 % iз державного, i на 50 % iз мiського бюджетiв. А також спiвпраця з банками, де найнижчi кредитнi ставки.

 

Ольга Шеремет

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply