04 16 2008

Молодіжний кредит: варто чи ні

Категорія: СтаттіОтримати кредит на придбання житла не так складно, проблемніше повертати ці гроші державі та банку.

Юлія ХОРОШУН
july-kh@mail.ru

Квартирне питання – одне з найбільш гострих. Особливо важко молодим сім’ям. Як правило, у них ще немає високих доходів, щоб справити власний дах над головою, і водночас є велике бажання присвятити себе домашньому вогнищу. Саме квартирне питання стає вирішальним при плануванні сім’ї. При цьому великі сподівання покладаються на молодіжне кредитування. Та чи справді справа того варта?
Як зазначив директор Чернівецького регіонального управління державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Дмитро Шульга,
молодіжний кредит на придбання житла можна отримати двома способами: взяти кошти з державного бюджету (так званий пільговий кредит) та отримати кредит у комерційному банку. Пільговий кредит – це кошти, які молода сім’я позичає у держави на придбання житла. Кредит надається на тридцять років. Позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3% річних від суми зобов’язань за кредитом. Позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом. Родині, яка має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашають 25 відсотків. Якщо у сім’ї є троє і більше дітей – 50 відсотків суми зобов’язань за кредитом.
Він також зауважив, що, добираючи кандидатів на отримання кредиту, перевагу надають багатодітним сім’ям.
У разі отримання кредиту у комерційному банку, держава частково відшкодовує відсотки, розмір яких залежить від розміру облікової ставки Національного банку, яка становить сьогодні 10%. При цьому не передбачено пільги для родини з дітьми, проте розмір кредиту залежить від кількості членів сімї.
У обох випадках головними умовами для отримання кредиту є вік членів сім’ї – не старше тридцяти п’яти років, платоспроможність (дохід має перевищувати розмір прожиткового мінімуму), перебування на черзі щодо поліпшення житлових умов.
На думку Дмитра Алімовича, програма вигідна і людям, і державі. Переваги для останньої є незаперечними, адже, вкладаючи незначний відсоток коштів у будівництво соціального житла, держава отримує їх назад у трикратному розмірі у вигляді податків (з кожної вкладеної гривні – десять гривень прибутку), та й наданий кредит на придбання цього житла також повертає, хоч і через тридцять років. А чи є молодіжний кредит панацеєю для сімей, що потребують даху над головою? На жаль, захмарна вартість квадратного метра житла та надзвичайно низькі доходи переважної кількості родин невпинно “косять” ряди охочих взяти кредит.
Загалом же, як повідомив начальник управління у справах сім’ї та молоді Чернівецької ОДА Василь Паламар, близько п’ятсот буковинських сімей вже придбали житло, скориставшись молодіжним кредитом.

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply