04 16 2008

СЕРГІЙ ДОБРЖАНСЬКИЙ: «Молодіжне кредитування – одна з найбільш корумпованих структур у владі»

Категорія: СтаттіВадим ПАВЛЮК
v_pavliuk@ukr.net
Молодіжне кредитування в Чернівецькій обласній раді вважають недостатньо прозорим. Зокрема депутат облради Сергій Добржанський назвав цю галузь найбільш корумпованою у структурі влади. Про це депутат заявив в ефірі інформаційно-аналітичної програми «Народний контроль» на радіо «Станція 103,2 FM».


– Практика свідчить, що кредити отримують переважно ті молоді люди, які мають і зв’язки, і відповідні прізвища… Хоча, коли на сесії обласної ради ми заслуховували керівника фонду, він запевняв, що все відбувається дуже прозоро. Але коли ми детальніше розглянули це питання на засіданні профільної комісії, то виникло чимало запитань – часто просто невідомо куди йдуть кошти, на яких умовах укладають угоди з людьми, з забудовниками тощо. Зокрема, будинок на вул. Руській, який було збудовано саме за кошти фонду, досі не можуть взяти на баланс, тому що він аварійний, а кошти вже витрачено. Тому є питання і щодо принципу вибору забудовника. Так само чимало проблем виникає і з фінансуванням, адже молодіжне кредитування фінансується не лише з держбюджету, а й окремо з міського, з районних.
Власне, депутати облради вирішили створити наглядову раду у складі представників ради, керівництва обласного фонду сприяння молодіжному кредитуванню та керівника студентського парламенту, аби забезпечити прозорість надання кредитів, що фінансуються з обласного бюджету. Проте потік грошей, що йде з Києва, міського бюджету Чернівців та районних бюджетів так і залишиться непідконтрольним представницькій владі краю і залежатиме тільки від відповідних місцевих рад, які, за словами депутата, часто поводяться як непідконтрольні автономії.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |