04 19 2008

Який повинен бути граничний вік претендента на молодіжний кредит на житло, та хто загалом може його отримати?Молодіжний кредит можна одержати лише один раз. Кредит надається на будівництво (або реконструкцію) і придбання житла строком до 30 років. Кредит надається молодим сім’ям і самотнім громадянам хоч і на 30 років, проте є одне обмеження – кредит не може надаватися довше, ніж старший з подружжя досягне пенсійного віку.

На даний момент пенсійним віком вважається 55 років для жінок і 60 років для чоловіків. Зверніть увагу, що термін кредиту обчислюється не від дати придбання квартири, а від дати укладення кредитного договору.

Перший внесок складає не менше 6% від вартості житла, можна звичайно заплатити і більше, це вже залежить від фінансів. Цей внесок ви вносите на свій особовий рахунок, який спеціально для цього відкривається регіональним управлінням Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в одному з банків.

Максимальний розмір кредиту визначається виходячи з норми 21 кв.м. площі на кожного члена сім’ї і додатково 20 кв.м. на сім’ю. Кредит розраховується відповідно до цін, що діють на момент складання договору.

Що можна купити на такий кредит?

При придбанні житла за програмою молодіжного кредитування можна купити дім або квартиру за умови, що цей дім або дім, в якому розташована квартира, зведений не більше 10 років тому, або реконструювався не більше 5 років тому. Також можна набувати житло, яке ще тільки будується.

Хто має право на молодіжний кредит?

Відповідно до чинного законодавства право на отримання кредиту мають сім’ї і самотні молоді громадяни, які визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме:
1) сім’я, в якій чоловік і дружина у віці до 35 років включно;
2) неповна сім’я, в якій мати (батько) у віці до 35 років включно має неповнолітніх дітей або одну дитину;
3) самотні молоді громадяни у віці до 35 років включно;
4) молоді учені.

Рішення про надання (або не надання ) кредиту ухвалюється регіональними управліннями Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву протягом місяця з дня подачі документів за умови фактичного надходження кредитних ресурсів на його рахунки в органах Державного казначейства.

Таким чином, кількість виданих кредитів обмежується кредитними ресурсами, які фонду виділяє держава.

Мало того, що зазначене рішення ухвалюється лише тоді, коли у фонду є гроші, так воно ще і підлягає узгодженню з правлінням фонду.

У разі відмови в наданні кредиту регіональне управління фонду повідомляє про це вам в місячний термін у письмовій формі. Проте, якщо ви вважаєте це рішення упередженим або воно просто вас не влаштовує, ви можете його оскаржити або безпосередньо до самого фонду, чи ж до суду.

Окрім державних молодіжних кредитів є ще і банківський молодіжний кредит, одержати який можна без державного бюрократизму і корупції.

Окрім отримання кредиту від держави на придбання житла, можна піти альтернативним шляхом, молоді сім’ї або молоді громадяни можуть узяти кредит на покупку або будівництво житла в комерційному банку, а держава частково компенсує виплату відсотків по цих кредитах.

Відразу виникає питання – наскільки компенсує? Компенсація буде близько 10%, якщо бути точним, то часткова компенсація здійснюється в межах засобів, передбачених для фонду на цю мету в державному бюджеті, і визначається у розмірі облікової ставки Національного банку України, що діє на день укладення кредитного договору.

До яких банків можна звертатися для отримання кредиту по такій схемі? Майже до всіх, на сьогодні Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву уклав угоди з 22 комерційними банками.

У кожному банку умови молодіжного кредитування дещо відрізняються, тому після вибору банку, ви можете з ними ознайомиться безпосередньо в банку.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |