05 13 2008

Сергій БЕРЕЗЕНКО. Про молодь, освіту, працевлаштування та житлове забезпечення.

Категорія: Статті— Скажіть, будь ласка, хто є київською молоддю? Чому молоді люди з усієї країни обирають саме Київ для навчання та кар’єрного росту?
— Якщо вірити офіційній статистиці, в столиці України мешкає 3,5 мільйона киян, майже третина з них — це молоді люди. Бо відповідно до чинного законодавства, молода людина — це людина віком від 14 до 35 років. Якщо ж брати до уваги свідомішу молодь, яка закінчує школу та йде на 1 курс університету, то таких людей в Києві проживає майже один мільйон. Тому роботи на цій ниві дуже багато, нам треба враховувати багато різноманітних інтересів під час розв’язання проблем молоді.

Безумовно, ми встановили основні пріоритети в роботі з молоддю, один із них — це підтримка соціально незахищених, вразливих категорій, тут ми повинні зробити максимум. Я переконаний, що ці категорії повинні постійно отримувати як матеріальну, так і психологічну підтримку міста. Безумовно, нам також треба враховувати інтереси й великої кількості людей, які не є кризовими та вразливими, але це також молодь Києва, і нам треба забезпечити їм можливість реалізації своїх основних прав.

Київ — місто з найменшим рівнем безробіття, що становить до 1 %. Це унікальна ситуація в розрізі всієї України, і при цьому Київ зберігає рівень найвищої заробітної плати в усій нашій державі. Тому, безумовно, молоді цікаво їхати до Києва і залишатися тут. Київ — місто величезних можливостей. І наша задача — не стільки знижувати рівень молодіжного безробіття, скільки показати молодій людині, де є ті чи інші роботодавці, та допомогти працевлаштуватися.

— Назвіть першочергові проблеми молодих людей?

— Після багатьох зустрічей із молоддю нами визначено три основних пріоритети: освіта, працевлаштування та житлове забезпечення. Це основні три напрямки, за якими ми повинні працювати. Ми діємо абсолютно по-іншому, аніж діяла попередня влада. Ми створили Раду з питань молодіжної політики при Київському міському голові, куди увійшли 16 представників абсолютно різновекторних молодіжних організацій. Тому бачимо реальну картину, що відбувається в Києві.

Однією з найбільших проблем для молодої людини залишається забезпечення житлом. Якщо дивитися динаміку попередніх років, то на 2008 рік на програму молодіжного кредитування заплановано дати 800 квартир. Ця тенденція збільшується, тож, думаю, у 2009 році ми будемо мати вже 1000 квартир. Але треба враховувати, що ця черга є достатньо великою і становить приблизно 12 тис. чоловік. За ці два роки ми встановили жорсткий контроль розподілу цього житла і тепер районні адміністрації не можуть свавільно та єдиноосібно вирішувати, кому давати квартиру та кому не давати. Їхня функція — надати нам пропозиції, хто в цьому районі є першочерговою категорією, а хто — позачерговою. Для того, щоб ми, об’єктивно проаналізувавши їх, розподіляли квартири. Основна відмінність від того, що є в усій Україні і чим відрізняється Київ — це те, що ми не передаємо молодій сім’ї чи молодій людині житло за ринковою ціною. Ми передаємо за ціною забудовника. Тому що забудовником у нашому випадку виступає сама Київська міська адміністрація у вигляді того чи іншого комунального підприємства чи головного управління. Тому вартість житла, квадратного метра і кредитні зобов’язання, в які входить молода людина, непорівняно менші, ніж загальноукраїнська тенденція. За таких умов програма молодіжного кредитування є унікальною. Але треба розуміти, що таку велику кількість людей буде тяжко охопити за рахунок лише наших бюджетних асигнувань. Нам потрібно залучати фінансові інститути.

— Чи збільшився протягом останніх років рівень політизації столичної молоді? Чи варто молоді йти в політику?
— Рано чи пізно кожна людина якимось чином інтегрується в політику. Є вдалий вислів: чи ти займаєшся політикою, чи політика займається тобою. Тому політично активним треба бути завжди. Безумовно, в першу чергу треба стати фаховою людиною, чи юристом, чи економістом, чи стоматологом, бо лише тоді, коли маєш фах — маєш професіоналізм. А політика до тебе якимось чином прийде. Тому треба розуміти ті процеси, які там відбуваються. Розуміти, чи відповідають тези того чи іншого політика реальності.

Треба розрізняти поняття політизації молоді в плані розуміння політичних процесів та політизацію молоді в банальному бажанні деяких політичних сил просто купити за гроші їх як електоральну базу. Молодь зрозуміла, коли політики нещирі і коли їхні голос та позицію хочуть придбати за смішні гроші. І вони беруть кошти в усіх, але ухвалюють рішення самостійно, і це вже добре. Молодь керується наразі тезою: якщо ви хочете нас просто купити, то ми не несемо перед вами ніяких зобов’язань і нам не обов’язково на дільниці висловлювати свою позицію. Але розуміння молоддю, що від їхнього вибору залежить майбутнє міста, майбутнє країни — це вже позитивно.

— Чи достатньо представлена молодь у списках політичних партій та блоків на виборах до Київради? Наскільки, на вашу думку, буде високою явка молоді на київських виборах?
— За кількістю і за віком молодих людей можу сказати, що Блок Леоніда Черновецького — наймолодша команда у списку на виборах до Київради, і на сьогодні 70 % списку Блоку Леоніда Черновецького — це люди до 35 років, які вже два роки розв’язують велику кількість проблем у місті Києві. Ми, мабуть, єдина команда, котра щиро звітує про свої результати і будує свою компанію на тому, щоб показати те, що ми зробили, якщо вас це влаштовує — ми продовжимо роботу.

Щодо явки молоді, то, думаю, вона буде невеликою. Багато політичних сил просто завалили молодих людей своїми лозунгами, біл-бордами, візуальною рекламою, роздатковими матеріалами, і чим ближче до виборів, тим більше зростає апатія взагалі до цього процесу. Я думаю, також свою справу зробить весняний та вихідний день. Молода людина швидше зробить вибір на користь поїздки на пікнік зі своїми друзями, аніж піде на вибори. Також треба справді враховувати той фактор, що це вибори позачергові, вони позапланові. Я думаю, що такі вибори не лише молодь, а й велика кількість киян просто проігнорують, як такі, що не потрібні. Але ті, хто прийдуть, ті щиро проголосують і їхній вибір буде об’єктивним.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |