11 20 2008

Київські багатодітні сім’ї в 2009 році матимуть можливість отримати житло в кредит

Категорія: НовиниВідповідний проект рішення 13.11.2008 був схвалений депутатами на засіданні Київради. Даний проект був ініційований на виконання дорученням столичного голови, яке грунтується на Указі Президента про заходи щодо будівництва доступного житла. Начальник Головного управління житлового забезпечення КМДА Михайло Голіца відзначив, що на сьогоднішній день, згідно з постановою Кабміну, існує пільгове кредитування на купівлю житла для молодих сімей.

У Києві виникла ідея поширити такі пільгові кредити на багатодітні родини. Проектом передбачається, що кредити будуть надаватися на термін 30 років з урахуванням пенсійного віку. Багатодітна сім’я буде зобов’язана зробити перший внесок – 10% від вартості житла, визначеної на тендері.

Кредити багатодітним сім’ям буде надавати банк «Хрещатик». Таким чином міський бюджет буде компенсувати 45%, а родина сплатить 55% вартості житла.

Якщо Київрада прийме дане Положення про фінансово-кредитної підтримки багатодітних сімей на придбання доступного житла в Києві, програма запрацює з 2009 року.

На запитання, скільки сімей зможуть отримати такий кредит, Голіца відповів: «Кількість сімей буде залежати від суми, закладеної в міський бюджет на майбутній рік. Але я думаю, що це буде не одна сотня в рік ».

Однак рішення про розмір кредитної ставки Київрада буде приймати окремо від самого Положення, оскільки бюджетна комісія не прийшла до згоди з цього приводу. Зокрема банк «Хрещатик» вимагає ставки в розмірі 24%, Головне фінансове управління КМДА пропонує 21%, а в проекті закладено 17,5%. Рішення про кредитної ставки буде переглядатися раз на 3 місяці згідно з цінами на ринку.

На сьогоднішній день у Києві на обліку 4681 багатодітна сім’я, де 3 і більше дітей.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |