03 27 2010

Проблеми сімей, які отримали молодіжний кредит

Категорія: Новини, СтаттіОстанні 7 місяців  держава не компенсує  банкам своєї частки позик.  Від цього страждають 17 тисяч сімей.

У Вікторії Паскалової двоє діток, молодший – Кирило – алергік. Коли з’явилася можливість переїхати із вологої із пліснявою комуналки до власної квартири, Вікторія якнайшвидше отримала молодіжний кредит. Кімнату продалИ, гроші віддали як перший внесок за трикімнатну квартиру. До березня державну частку позики банк отримував справно. Проте вже півроку ніхто нічого не компенсує. Вікторії доводиться щомісяця платити 6 тис. гривень. Вона боїться, що в січні не зможе віддати й половини необхідної суми.

Вікторія Паскалова, учасниця програми молодіжного кредитування: «Платеж у меня  670 долларов в месяц, если был курс 5, то это было 2 с чем то тысячи, а сейчас это шесть. По договору с фондом до трех месяцев они еще прощают, договор не разрывают, но если больше трех месяцев, то все, компенсации не будет.»

Кандидат наук Юлія Канатопська вже 12 років з родиною мешкає у студентському гуртожитку. Торік також взяла   молодіжний кредит.  Родина мала в’їхати до нової оселі ще цього року. Але на місці будинку і досі лише котлован. Тож пані Юлія, як і  ще 41 молода родина – учасниця програми, продовжують сплачувати молодіжний кредит.

Юлія Канатопська, учасниця програми молодіжного кредитування: «Получается так что мы взяли кредит, рассплачиваемся за этот кредит, планировали к этому времени уже иметь свою квартиру, как по договору указано, но имеем только ямку, в которую забиты пару свай.»

Голова фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Валерій Омельчук каже: цьогорічний  бюджет передбачав менше половини необхідних грошей на молодіжні позики – 80 мільйонів гривень. Майже два місяця тому уряд розпорядився надати додатково 100 мільйонів гривень. Їх має вистачити на всіх позичальників. Проте і нині гроші – у державному казначействі.

Валерій Омельчук, голова правління державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву: «В этом году новые кредиты за счет госбюджета не заключались, поскольку, как я сказал, не было средств.»

На запит «Фактів» – коли ж перерахують надані урядом гроші – Державне казначейство так і не відповіло. Телефони керівника прес-служби безнадійно мовчать.

Фонд молодіжного кредитування  радить своїм клієнтам зібрати всі можливі ресурси та сплатити чергові внески. Бо, ймовірно, за кілька тижнів обіцяні гроші від держави все ж таки перерахують.

Ольга Тамбієва, Олена Астахова, Борис Буцевич, Олександр Чесноков, «Факти»

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |