03 27 2010

Ще раз, про умови отримання молодіжного кредиту…Молодіжний кредит можна одержати тільки один раз. Кредит надається на будівництво (або реконструкцію) і придбання житла строком до 30 років. Кредит надається молодим сім’ям і самотнім громадянам хоч і на 30 років, проте є одне обмеження – кредит не може надаватися довше, ніж старший з подружжя досягне пенсійного віку.

Зараз пенсійним віком вважається 55 років для жінок і 60 років для чоловіків. Зверніть увагу, що термін кредиту обчислюється не від дати придбання квартири, а від дати укладення кредитного договору.

Перший внесок складає не менше 6% від вартості житла, можна звичайно заплатити і більше, це вже як дозволяють фінанси. Цей внесок ви вносите на свій особовий рахунок, який спеціально для цього відкривається регіональним управлінням Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в одному з банків.

Розмір кредиту. Оскільки наша держава не вважає себе багатою, то воно істотно обмежило величину житла, яке можна придбати таким чином.

Максимальний розмір кредиту визначається виходячи з норми 21 кв.м. площі на кожного члена сім’ї і додатково 20 кв.м. на сім’ю. Кредит розраховується відповідно до цін, що діють на момент складання договору.

Що можна купити на такий кредит? При придбанні житла за програмою молодіжного кредитування можна купити дім або квартиру за умови, що цей дім або дім, в якому розташована квартира, зведений не більше 10 років тому, або реконструювався не більше 5 років тому. Також можна набувати житло, яке ще тільки будується.

Тепер ми підійшли до найцікавішого питання: хто має право на молодіжний кредит? Відповідно до чинного законодавства право на отримання кредиту мають сім’ї і самотні молоді громадяни, які визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме:

1) сім’я, в якій чоловік і дружина у віці до 35 років включно;

2) неповна сім’я, в якій мати (батько) у віці до 35 років включно має неповнолітніх дітей або одну дитину;

3) самотні молоді громадяни у віці до 35 років включно;

4) молоді учені.
Про різні пільги і переваги при отриманні молодіжного кредиту, а також про порядок ухвалення рішення про надання кредиту я розповім вам в наступній статті.

У минулій статті я почав розповідати вам про молодіжний кредит, сьогодні я продовжу цю тему і розповім вам про різні пільги і переваги при отриманні молодіжного кредиту, а також про порядок ухвалення рішення про надання кредиту.

Отже, спочатку про те кому в першу чергу дістанеться молодіжний кредит. При виборі кандидатів на згаданий кредит перевага віддається:

молодим громадянам, сім’ї, в якій чоловік або дружина користуються правом першочергового або позачергового отримання житлових приміщень;

сем’ям, у яких один з членів в поточному році досягає граничного віку отримання кредиту;

молодим вченим;

молодим спортсменам, що мають видатні досягнення на офіційних національних і міжнародних змаганнях і включені до складу збірних команд України;

молодым громадянам, сім’ї, в якій чоловік або дружина знаходяться на обліку громадян, яким потрібне поліпшення житлових умов, три чи більше років.

Хто перший?

Згідно чинному законодавства, перевага в наданні кредитів повинна визначатися з використанням комп’ютерної техніки, проте на практиці, на жаль, часто все залежить від ненаситності чиновника і платоспроможності кандидата на кредит. :-(

Але не зневірятимемося, а боротимемося за свої права на отримання кредиту, адже чи одержите ви кредит, все-таки в більшій мірі залежить від вашої наполегливості і завзятості.

Рішення про надання кредиту

Рішення про надання (або не надання :-) кредиту ухвалюється регіональними управліннями Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву протягом місяця з дня подачі документів за умови фактичного надходження кредитних ресурсів на його рахунки в органах Державного казначейства.

Таким чином, кількість виданих кредитів обмежується кредитними ресурсами, які фонду виділяє держава.

Мало того, що вказане рішення ухвалюється тільки тоді, коли у фонду є гроші, так воно ще і підлягає узгодженню з правлінням фонду.

У разі відмови в наданні кредиту регіональне управління фонду повідомляє про це вам в місячний термін у письмовій формі. Проте якщо ви вважаєте це рішення упередженим або воно просто вас не влаштовує, ви можете його оскаржити або безпосередньо до самого фонду, чи ж до суду.

Проте не все так погано як може показатися, окрім державних молодіжних кредитів є ще і банківський молодіжний кредит, одержати який можна без державного бюрократизму і корупції. Про цей кредит я розповім вже в наступній статті.

У минулих статтях я почав розповідати вам про молодіжний кредит, сьогодні я продовжу цю тему і розповім вам про банківський молодіжний кредит, одержати який можна без державного бюрократизму і корупції.

Окрім отримання кредиту від держави, молоді сім’ї або молоді громадяни можуть узяти кредит на покупку або будівництво житла в комерційному банку, а держава частково компенсує виплату відсотків по цих кредитах.

Відразу виникає питання – наскільки компенсує? Компенсація буде близько 10%, якщо бути точним, то часткова компенсація здійснюється в межах засобів, передбачених для фонду на цю мету в державному бюджеті, і визначається у розмірі облікової ставки Національного банку України, що діє на день укладення кредитного договору (трохи заплутано, але в банках воно завжди так :-) ).

До яких банків можна звертатися для отримання кредиту по такій схемі? Майже до всіх, на сьогодні Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву уклав угоди з 22 комерційними банками. З крупних банків відзначу Правекс, Аваль, Індекс-Банк, Приватбанк, Надра, Мрія, Укрсоцбанк.

У кожному банку умови молодіжного кредитування трохи розрізняються, тому після вибору банку, ви можете з ними ознайомиться безпосередньо в банку.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |