09 02 2011

З початку року на будівництво доступного житла виділено 58 млн грн

Категорія: НовиниЗ початку року на програму будівництва доступного житла виділено 58 млн грн, з яких 26 млн грн уже використано для надання субсидій. Про це сказав голова Державного фонду сприяння молодіжному будівництву Леонід Рисухін на прес-конференції в понеділок, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами Л.Рисухіна, за рахунок цих коштів надано субсидії 369 сім’ям в таких регіонах, як Закарпатська, Луганська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Чернігівська області та місто Київ.

Голова фонду зазначив, що ці субсидії за програмою будівництва доступного житла отримують громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, перебувають на черзі в органах місцевого самоврядування. “Програма передбачена для допомоги саме середньому класу, і вона передбачає обмеження у максимальній сумі доходу, за яких ця допомога надається, – сказав він. – Багаті люди не отримують державної підтримки, і це є соціально справедливим”.

Очікується, що цього року на виконання програми доступного житла буде виділено 100 млн грн.

Л.Рисухін повідомив, що наступного року планується завершити формування Єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Пілотні проекти створення реєстру здійснюються у Вишгороді та Харкові. Нині загалом по Україні на квартирній черзі перебувають приблизно 1,2 млн громадян.

На думку Л.Рисухіна, для реалізації програми доступного житла у повному обсязі, слід у законодавчому порядку вирішити питання надання земельних ділянок під забудову, спростити регуляторні процедури, зокрема надання дозвільних документів на будівництво.

Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу, голова фонда сказав, що програми державної підтримки будівництва житла розраховані лише на придбання житла на первинному ринку, відповідно, на стимулювання розвитку будівельної галузі, і не передбачають придбання житла на вторинному ринку.

“У четвертому кварталі минулого року за програмою доступного житла було профінансовано 71 млн грн, квартири отримали майже 600 сімей, але ефект для будівельної галузі виявився набагато більшим, – сказав Л.Рисухін. – Було розморожено 43 об’єкти вартістю майже 2 млрд грн, тобто фактично 1 гривня бюджетних коштів дала можливість реанімувати у будівельному процесі майже 28 гривень”. Загалом за рахунок цих коштів передбачалося збудувати близько 6 тис. квартир, з яких 2 тис. 600 – 198 тис. квадратних метрів житла – на сьогодні уже введені в експлуатацію.

УКРІНФОРМ

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply